قفل سوئیس منابع انگیزه اخبار حوادث

قفل: سوئیس منابع انگیزه اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری پخش فیلم خارجی در سینماها محقق می شود؟

حبیب اسماعیلی راجع به پخش فیلم خارجی در سینماها گفت: اگر قرار باشد جهت اکران یک فیلم خارجی آن را قلع و قمع کرد تا امکان نمایش‌ آن فراهم شود، مخاطبان زیادی را در

پخش فیلم خارجی در سینماها محقق می شود؟

پخش فیلم خارجی در سینماها محقق می شود؟

عبارات مهم : ایران

حبیب اسماعیلی راجع به پخش فیلم خارجی در سینماها گفت: اگر قرار باشد جهت اکران یک فیلم خارجی آن را قلع و قمع کرد تا امکان نمایش آن فراهم شود، مخاطبان زیادی را در سینما به خود جلب نمی کند.

به گزارش ایسنا، با توجه به انتشار اخیر نظام نامهی اکران سراسری سینمای کشور عزیزمان ایران در قسمتی از این نظام نامه به پخش فیلم های خارجی اشاره شده است هست. راجع به شرح این بخش از نظام نامه اکران اینگونه آمده است که نمایش فیلم خارجی بعد از اخذ پروانه نمایش و حواله اکران بر اساس شرایطی مانند اکران در سانس های فوق العاده، در پردیس های سینمایی مجاز است و تامین و توزیع فیلم خارجی در اختیار موسسه رسانه های تصویری است و سهم این موسسه از فروش جهت کمک به هزینه های درمانی و نیازهای مهم دست اندرکاران سینما به حساب خاص ای که به همین منظور به وسیله منزل سینما افتتاح می گردد، واریز می شود ولی اوضاع پخش فیلم خارجی و موافقان،مخالفان هر لحظه جای بحث داشته است.

محمدقاصد اشرفی مدیر انجمن سینماداران در گفت وگویی با ایسنا با اشاره به نظام نامه تازه اکران و پخش فیلم های خارجی در سینماها بیان کرد: سینماهایی که تعداد سالن های زیادی دارند مانند پردیس های سینمای، این امکان جهت آن ها ایجاد شده است است که بتوانند در سانس فوق العاده فیلم خارجی نمایش بدهند ولی چون این فیلم ها در سانس های فوق العاده اکران می شود فکر نمی کنم مخاطب زیادی را به خود جلب کنند، ولی می شود با تبلیغات آن را جا بیاندازند.

پخش فیلم خارجی در سینماها محقق می شود؟

او در ادامه افزود: باز هم جای شکر دارد که این امکان سنجی را ایجاد کرده اند تا فیلم خارجی در سینماها اکران شود. خواسته ما این بود که سانس های بیشتری به فیلم خارجی تخصیص داده شده است داده شود ولی این به آن معنا نیست که جای تولیدات ایرانی را بگیرد بلکه از این طریق مشتریان تازه به سینما آورده می شوند و این شیوه به تولیدات داخلی ضرر نمی رساند بلکه باعث رونق آن ها نیز خواهد شد. این مثل زمانی است که جهت اجرای تئاتر در سینماها هم مخالفت می شد ولی در نهایت هم باعث رونق سینما و هم تئاتر شد.

اشرفی در آخر راجع به سهم بندی ای که از فروش فیلم های خارجی عاید سینمادار و موسسه رسانه های تصویری می شود، بیان کرد: قطعا این سهم بندی به نفع سینما نیست ولی توصیه اینجاست که این مقدار سهم از فروش فیلم خارجی قرار است به اهالی منزل سینما تخصیص داده شده است داده شود و جهت کارهای درمانی و نیازهای مهم آن ها در نظر گرفته شده است است بنابراین در نهایت مشکلی ایجاد نمی شود و به خود سینمای کشور عزیزمان ایران برمی گردد.

حبیب اسماعیلی راجع به پخش فیلم خارجی در سینماها گفت: اگر قرار باشد جهت اکران یک فیلم خارجی آن را قلع و قمع کرد تا امکان نمایش‌ آن فراهم شود، مخاطبان زیادی را در

در ادامه حبیب اسماعیلی تهیه کننده و پخش کننده سینمایی راجع به پخش فیلم های خارجی در سینما اظهار کرد: ما چون تولیدکننده سینمای کشور عزیزمان ایران هستیم قطعا اولویت مان بر روی فیلم هایی است که ساخت کشور خودمان باشد ولی مشکلی که با آن مواجه هستیم مخصوصا در شش ماهه دوم سال کمبود سالن ها، تک سالن بودن سینماها، چرخشی شدن وقت پخش فیلم ها و فیلم سوزی هایی است که صورت می گیرد. این نشان می دهد که عرضه و تقاضا در سینمای کشور عزیزمان ایران تناسب ندارد و با این وجود پخش فیلم های خارجی چگونه خواهد بود؟

او ادامه داد: آینده نگری شده است که فیلم های خارجی در سانس های محدود و یا فوق العاده اکران شوند. ما به عنوان سینماگر دلمان می خواهد هر لحظه چراغ سینما روشن باشد و شرایطی بوجود نیاید که با حضور فیلم های خارجی احاطه بر سینمای کشور عزیزمان ایران ایجاد شود. در نهایت این کمبود سالن هاست که باعث دلواپسی ما شده است است.

این پخش کننده با تأکید بر اینکه “قرار است چگونه فیلم های خارجی را با توجه به معیارهای سینمای کشور عزیزمان ایران به نمایش دربیاورند”، گفت: اکنون فیلم های داخلی به عناوین متفاوت دچار عوض کردن می شوند، با توجه به اینکه مردم امکان دسترسی به انواع فیلم های خارجی را دارند، آیا اصلا از اکران این فیلم های خارجی در سینما استقبال می شود؟ در ظرف یکی دو سال گذشته هم این روش چند بار تکرار شده است ولی من ندیدم که از این فیلم ها استقبال شود.

پخش فیلم خارجی در سینماها محقق می شود؟

اسماعیلی در آخر گفت: اگر قرار باشد جهت اکران یک فیلم خارجی آن را قلع و قم کرد تا امکان نمایش آن فراهم شود، قطعا مخاطبان زیادی را به خود جلب نمی کند و این را هم باید ذکر کنیم که ما تهیه کننده ها با سینماداران رابطه نزدیکی داریم و اگر سینما تماشاگر کمی داشته باشد قطعا دغدغه ما هم هست. این سهمی هم که از فروش این فیلم ها به موسسه رسانه های تصویری تعلق پیدا می کند، راهکار مثبتی است که در نهایت قرار است به اوضاع اهالی منزل سینما کمک کند.

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | سینما | نمایش | ایرانی | سینمای | سینمایی | پخش کننده | تهیه کننده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs