قفل سوئیس منابع انگیزه اخبار حوادث

قفل: سوئیس منابع انگیزه اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رییسی نمی‌تواند لیدر اصولگرایان باشد / رهبر

تحرکات این روزهای سید ابراهیم رییسی به گونه‌ای است که انگار این صورت از ورود به عرصه ریاست راضی است و تصمیم به استمرار در این عرصه دارد.

رییسی نمی‌تواند لیدر اصولگرایان باشد / رهبر

رهبر: رییسی نمی تواند لیدر اصولگرایان باشد

عبارات مهم : سیاسی

تحرکات این روزهای سید ابراهیم رییسی به گونه ای است که انگار این صورت از ورود به عرصه ریاست راضی است و تصمیم به استمرار در این عرصه دارد.

تماشاگران امروز با این مقدمه گفت وگویی را با محمدتقی رهبر راجع به بحث هایی چون دولت سایه و… انجام داده است.

رییسی نمی‌تواند لیدر اصولگرایان باشد / رهبر

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به تحلیل هایی که در رابطه با «تلاش رییسی جهت لیدری اصولگرایان» مطرح می شود، گفت: «آقای رییسی اصولا در شرایطی وارد عرصه انتخابات شدند که تا چهار ماه پیش از موعد انتخابات، اصلاً ایشان جهت کاندیداتوری مطرح نبودند و در آن وقت به این علت به وسیله جمنا به عنوان کاندیدای نهایی گزینش شد و مورد حمایت سلیقه های متفاوت جریان اصولگرایی قرار داده شد که واقعاً دست ما اصولگرایان از نظر صورت ای که در حد ریاست جمهوری باشد، خالی بود و به این ترتیب قرار شد آقای رییسی یک سال بعد از اینکه به تولیت آستان قدس رضوی در آمده بود، خودش را مهیای ریاست بر دولت کند. البته همین که رییسی توانست مسابقه فشرده ای با مدیر جمهور مستقر داشته باشد، نشان می دهد که از کاریزمای نسبتاً قابل قبولی برخوردار است ولی بحث لیدری اصولگرایان و تصمیم سازی جهت این جریان ریشه دار و تأثیرگذار، بحثی بسیار مهم است و به نظر من، رییسی نمی تواند لیدر اصولگرایان شود.»

او همچنین در ادامه اظهار کرد: «جبهه اصولگرایی بعد از فوت آیت ا… کنی و ضایعه درگذشت آقای عسگراولادی، با خلأ ریش سفیدی مواجه شد که این مسئله در چند انتخابات گذشته تأثیرش را گذاشت ولی این علت نمی شود که آینده اصولگرایان را بدون حساب و کتاب به دست این و آن بسپاریم. آقای رییسی شخصیتش مثبت است و بهتر است به خدمت در تولیت آستان قدس ادامه بدهد تا اینکه خودش را وارد بازی های سیاسی کند. ایشان البته مثل همه این حق را دارد که حتی جهت یکبار دیگر به فکر مدیر جمهور شدن باشد، ولی باید بدانیم که حضور در عرصه های سیاسی و همکاری در فعالیت های یک جریان ریشه دار، لازمه اش این است که شناختی کافی از شرایط داشته باشیم.»

تحرکات این روزهای سید ابراهیم رییسی به گونه‌ای است که انگار این صورت از ورود به عرصه ریاست راضی است و تصمیم به استمرار در این عرصه دارد.

وی افزوده است: «آقای رییسی از اشخاص موجه نظام است و به طور حتم هدفش خدمت است ولی ایشان باید بدانند که هر کسی نمی تواند بیاید ادعا کند که به تنهایی می تواند حلال پرسشها باشدا .ینکه دولت باید زیر نظرِ مستقیم مردم و همچنین سیاسیون و نهادهای دیگر باشد، امری مورد نیاز هست، ولی باید حواسمان را جمع کنیم که این بهانه ای جهت تخریب و ابزاری جهت سیاه نمایی نباشد. حتی باور مردم هم در مورد اینکه کاندیدای شکست خورده و افراد مؤثر ستادش به طور دائم در صحبت هایشان دولت را زیر سؤال می برند، این خواهد بود که اصلْ تخریب هست، نه حرکت در مسیر نظام و کشور.«

محمدتقی رهبر در آخر اظهاراتش گفت: «ما اصولگرایان در این چند سال اخیر غلط های زیادی داشتیم و به همین علت در اکثریت مجلس و همچنین در دولت های یازدهم و دوازدهم و در بسیاری از شهرهای مهم، کرسی های شورای شهر را از دست دادیم. جهت همین نه تنها نمی توانیم دوباره اهمال کنیم و همه چیز را به قضا و قدر بسپاریم، بلکه باید از داشته هایمان به نحو احسن بهره ببریم تا ان شاء ا… کشور در شرایطی باشد که نیروهای واقعاً انقلابی امور متفاوت را به عهده بگیرند.»

رییسی نمی‌تواند لیدر اصولگرایان باشد / رهبر

واژه های کلیدی: سیاسی | سیاسیون | انتخابات | اصولگرایان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs