قفل سوئیس منابع انگیزه اخبار حوادث

قفل: سوئیس منابع انگیزه اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار حوادث خفت‌گیری با قتل تمام شد ، التماس های جوان قاتل، از اعدام نجاتش داد

التماس‌های پسر جوان که در یک درگیری فردی را به قتل رسانده‌ بود، موثر شد و والدین افغانستانی مقتول جوان ایرانی را بخشیدند. اسفند سال 93 خبر درگیری بین چند جوان د

التماس های جوان قاتل، از اعدام نجاتش داد/ خفت گیری با قتل تمام شد

عبارات مهم : قانونی

التماس های پسر جوان که در یک درگیری فردی را به قتل رسانده بود، موثر شد و والدین افغانستانی مقتول جوان ایرانی را بخشیدند. اسفند سال 93 خبر درگیری بین چند جوان در پارکی در سعادت آباد به مأموران پلیس داده شد و زمانی که تحقیقات شروع شد ،پلیس فهمید درگیری بین دو جوان ایرانی و سه جوان افغانستانی رخ داده و در این میان یکی از جوانان ایرانی به نام آرش با واردکردن ضربه چاقو به جوانی افغانستانی به نام یارمحمد، او را به قتل رسانده است.

شرق نوشت:جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیقات گسترده ای ازسوی مأموران شروع شد. دو جوان افغانستانی ادعا کردند دعوا بین مقتول و دوست متهم به قتل بود و آرش ناگهان به سمت آنها رفت و با واردآوردن ضربه چاقوی یارمحمد را کشت.

وقتی پلیس از آرش تحقیق و بازجویی کرد، او گفت: من تازه از محل کارم به منزل رسیده بودم که دوستم سهیل تماس گرفت و گفت سه جوان به او حمله کرده اند و قصد خفت گیری دارند. او از من درخواست کمک کرد بلافاصله به سمت پارکی که گفته بود رفتم و دیدم هنوز هم سه جوان آنجا هستند؛ با یکی از آنها درگیر شدم و حین درگیری ضربه ای هم به او زدم که باعث مرگش شد.

خفت‌گیری با قتل تمام شد ، التماس های جوان قاتل، از اعدام نجاتش داد

با شناسایی اولیای دم و صدور نظریه پزشکی قانونی و سایر مدارک موجود در پرونده، کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده جهت پیگیری به شعبه 4 دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شد. در ابتدای جلسه پیگیری به این پرونده، کیفرخواست علیه متهم خوانده و ازسوی دادستان جهت متهم درخواست صدور حکم قانونی شد. در ادامه پدرومادر مقتول در جایگاه حاضر شدند و درخواست صدور حکم قصاص کردند. آنها گفتند دیه نمی خواهند و چون پسرشان در جوانی و بدون اینکه قدرت دفاع داشته باشد، کشته شده است است درخواست صدور حکم قصاص دارند.

در ادامه متهم در جایگاه حاضر شد. او اتهام قتل را قبول کرد و گفت: هنگامی که دوستم تماس گرفت و به من گفت سه جوان افغانستانی به او حمله کرده اند، جهت کمک به او به محل درگیری رفتم. من آن سه جوان را نمی شناختم و اصلا نمی دانستم درگیری به چه علت هست. دوستم ادعا کرد آنها قصد خفت گیری دارند. هنگامی که به پارک رسیدم درگیری ادامه داشت و من هم جهت کمک به سهیل با چاقو ضربه ای به مقتول زدم و ضربه هم به قفسه سینه اش برخورد کرد.

التماس‌های پسر جوان که در یک درگیری فردی را به قتل رسانده‌ بود، موثر شد و والدین افغانستانی مقتول جوان ایرانی را بخشیدند. اسفند سال 93 خبر درگیری بین چند جوان د

متهم گفت: من قصد کشتن او را نداشتم و اصلا فکر نمی کردم اگر ضربه ای بزنم ممکن است منجر به فوت او شود و خودم هم فکر می کردم ضربه او را زخمی کرده است ولی بلافاصله بعد از اینکه ضربه چاقو به بدن مقتول برخورد کرد، او روی زمین افتاد و جانش را از دست داد.

سپس متهم از اولیای دم درخواست کرد او را ببخشند ولی آنها گفتند قصدی جهت بخشیدن ندارند تا اینکه متهم با اجازه قضات به سمت خانواده مقتول رفت. او به دست و پای مادر مقتول افتاد و درحالی که به شدت گریه می کرد، گفت: من از کرده خودم خیلی پشیمان هستم.

کاری که کردم از روی عمد و تصمیم قبلی نبوده و نمی خواستم درگیری ایجاد کنم و پسر شما را بکشم. من می خواستم از دوستم دفاع کنم. از سالی که در زندان هستم خیلی عذاب وجدان دارم مرتب داروی اعصاب می خورم و حال معنوی ام خیلی به هم ریخته است.

خفت‌گیری با قتل تمام شد ، التماس های جوان قاتل، از اعدام نجاتش داد

برای آرامش روح فرزندتان دعا و نماز می خوانم. من جوانم و مادرم زیاد از خود من در عذاب هست. او در این سه سال به اندازه 30 سال پیر شده است هست. به شما التماس می کنم به خاطر جوانی ام به من رحم کنید. من روزهای مشکل را می گذرانم و تنبیه شده است ام. حتی نمی توانم در زندان با کسی صحبت کنم و روزها هم مثل شب برایم سیاه هست. هر کاری شما بخواهید انجام می دهم و هرچه بگویید قبول می کنم فقط درخواست دارم من را ببخشید تا از این مشکل که گرفتارش هستم و عذابی که می کشم، راحت شوم.

در نهایت پدرومادر مقتول که اوضاع متهم به قتل را دیدند تصمیم به گذشت گرفتند و گفتند از آنجایی که فرزندشان جوان از دنیا رفته و آنها عذاب زیادی می کشند، نمی خواهند این عذاب را به کس دیگری هم انتقال یافته کنند و مادر آرش هم مشکل بکشد ضمن اینکه نمی خواهند جوان دیگری از بین برود به همین علت گذشت می کنند.

التماس‌های پسر جوان که در یک درگیری فردی را به قتل رسانده‌ بود، موثر شد و والدین افغانستانی مقتول جوان ایرانی را بخشیدند. اسفند سال 93 خبر درگیری بین چند جوان د

با توجه به گذشت اولیای دم، متهم این بار به لحاظ جنبه عمومی جرم مورد محاکمه قرار گرفت. او اتهام را قبول کرد و خواستار بخشش از سوی دادگاه شد. بعد از آخر گفته های متهم و وکیل او، هیئت قضات جهت صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

واژه های کلیدی: قانونی | درخواست کمک | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs