قفل سوئیس منابع انگیزه اخبار حوادث

قفل: سوئیس منابع انگیزه اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی قانون عصای سفید از امروز اجرا می‌شود ، تسهیل تردد معلولان در سطح شهر

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره اینکه قانون عصای سفید یک قانون بین‌المللی هست، گفت: از امروز این قانون در پلیس راهور اجرا می‌شود. 

قانون عصای سفید از امروز اجرا می‌شود ، تسهیل تردد معلولان در سطح شهر

تسهیل تردد معلولان در سطح شهر/ قانون عصای سفید از امروز اجرا می شود

عبارات مهم : صندلی

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره اینکه قانون عصای سفید یک قانون بین المللی هست، گفت: از امروز این قانون در پلیس راهور اجرا می شود.

سردار تقی مهری در گفت وگو با ایلنا راجع به قانون عصای سفید و الزام اجرای آن در کشور گفت: هیات وزیران در جلسه هشتم مرداد ماه سال ۹۶ به پیشنهاد وزارت کشور و استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی تصویب کرد که اصلاحاتی در آیین نامه راهنمایی و رانندگی انجام شود. به موجب این اصلاحات، پیاده هایی که بدون استفاده از هر گونه وسیله نقلیه موتوری و غیرموتوری حرکت می کنند یا فردی که از صندلی چرخ دار استفاده می کند یا مبادرت به جابجایی با صندلی چرخ دار، کالسکه یا سبدهای چرخ دار می کند جزو افراد خاص محسوب شده است و در صورت مشاهده این افراد رانندگان باید حق تقدم عبور را به آنها دهند.

قانون عصای سفید از امروز اجرا می‌شود ، تسهیل تردد معلولان در سطح شهر

مهری با بیان اینکه صندلی چرخ دار یا همان ویلچر در قانون وسیله ای عنوان شده است است که با ظرفیت یک نفر جهت جابجایی فرد معلول، ناتوان و یا کم توان استفاده می شود و تجهیزات کنترلی مناسب دارد، گفت: رانندگان موظفند در صورت نزدیک شدن به این افراد یا افراد نابینایی که دارای عصای سفید هستند از سرعت خود کاسته و با سرعت مطمئنه عبور کنند و حق تقدم را به این افراد دهند.

رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه قانون عصای سفید یک قانون بین المللی است که در تمامی کشورها اجرا می شود، اظهار کرد: این قانون از امروز و با توجه به اصلاحیه آیین نامه راهنمایی و

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره اینکه قانون عصای سفید یک قانون بین‌المللی هست، گفت: از امروز این قانون در پلیس راهور اجرا می‌شود. 

رانندگی در کشور به اجرا در می آید و رانندگان موظف هستند، در صورت نزدیک شدن به فرد استفاده کننده از عصای سفید که عصای خود را به صورت افقی به معنای ایست به رانندگان نشان می دهد، توقف کرده و بعد از عبور آن فرد به حرکت خود ادامه دهند.

مهری با بیان اینکه در صورت عدم رعایت این قانون از سوی رانندگان، قانونگذار جهت راننده متخلف جریمه در نظر گرفته هست، تصریح کرد: امیدوارم با اجرایی شدن این قانون تردد جهت معلولان در سطح شهر ساده شود.

واژه های کلیدی: صندلی | قانون | استفاده | قانون اساسی | وسیله نقلیه | افراد نابینا | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs